top of page

Pytania
odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi, artystyczne oświetlenie dekoracyjne, nowoczesne oświetlenie LED, inspiracje świetlne, dekoracja LED

Powierzchnie świetlne Carbolight by PIXLUM
są bardzo łatwe w montażu a także świetnie wpasują się w Twój projekt!

Ctjest?

Carbolight by PIXLUM to alternatywny system oświetleniowy oparty na innowacyjnej technologii pozwalającej na umieszczanie Diód LED w dowolnym miejscu na Płycie, tak jakby były one pinezkami, eliminując w ten sposób potrzebę zmiany ciężkiego i kosztownego okablowania. Główną zaleta jest różnorodność i łatwość tworzenia projektów z wieloma punktami świetlnymi jak np. sufity gwieździste, żyrandole na dużych powierzchniach, oświetlenie w pękach czy też inne dekoracyjne zastosowania.

Jato działa?

Produkty Carbolight by PIXLUM to innowacyjne Płyty przewodzące prąd elektryczny, które można montować równie łatwo jak płyty gipsowo-kartonowe i tak samo je dekorować (tapeta, farba itp.) Po połączeniu i udekorowaniu Płyt wystarczy wetknąć w nie nasze Diody LED , a kompozycja natychmiast rozbłyśnie. Całością można sterować przy pomocy włącznika lub ściemniacza.

Pewność

Powierzchnie świetlne Carbolight by PIXLUM działają w bardzo niskim napięciu 12V, i są zgodne z surowymi europejskimi przepisami.

Co to jest?

► Co potrzebuję, aby zainstalować powierzchnię świetlną Carbolight by PIXLUM?

Zapraszamy do naszego sklepu online. Znajdziesz tam kompletne zestawy, gotowe do montażu. Wszystkie produkty możesz również zakupić pojedynczo. Upewnij się przed montażem, czy posiadasz źródło zasilania 220V. Do zamocowania Płyt będą również potrzebne nasze izolowane śruby, dołączone do zestawu. Alternatywnie można również przykleić Płytę klejem bezrozpuszczalnikowym przeznaczonym do styropianu.► Gdzie mogę zastosować powierzchnię świetlną Carbolight by PIXLUM?

Możesz zastosować na sufitach, ścianach lub wolnostojących elementach dekoracyjnych celem ich oświetlenia.Jaka jest różnica między Płytą Home a Office?

Płyta typu Home nadaje się do pomieszczeń prywatnych i pomieszczeń, w których nie obowiązują podwyższone przepisy przeciwpożarowe. Płyta typu Office posiada jednostronną płytę gipsowo-kartonową. Dzięki temu nadaje się do pomieszczeń, w których obowiązuje podwyższony przepis przeciwpożarowy, np. hotele, szpitale.Jak mogę ozdobić Płytę?

Możesz przyciąć Płyty według Twoich preferencji za pomocą noża. Ponadto Płyty mogą być pokryte tkaniną, tapetowane, malowane, otynkowane lub wbudowane. Upewnij się, że użyte kolory lub kleje nie zawierają olejów ani rozpuszczalników! Możliwe jest również oklejenie Płyty np fototapetą. Daje to olbrzymią różnorodność zastosowań dekoracyjnych, w reklamie, oświetleniu i wiele innych.Czy mogę przykręcić Płyty do konstrukcji nośnej wykonanej z drewna lub metalu?

Tak.Czy mogę podłączyć wiele Płyt razem?

Tak.Czy mogę przymocować zasilacz do konstrukcji?

Tak.Czy mogę zainstalować dodatkowe oświetlenie lub kanał wentylacyjny w Płytach?

Tak. Należy tylko upewnić się, że żadne metalowe przedmioty nie dotykają przewodzących folii w Płytach, aby uniknąć zwarcia. Możesz odizolować te obszary za pomocą prostej taśmy elektrycznej.Jak odizolować połączone ze sobą Płyty, jeśli mają być zasilane przez dwa lub więcej zasilaczy?

Zaizoluj stykające się ze sobą Płyty za pomocą taśmy izolacyjnej.Czy mogę zmienić położenie Diód LED na Płycie?

Tak, możesz w każdej chwili usunąć Diody LED i wcisnąć je ponownie.Czy mogę zostać porażony prądem podczas wciskania Diód LED?

Nie, Płyty mają folię przewodzącą prąd wewnątrz, nadto w układzie stosowane jest niskie napięcie 12V, dzięki czemu aplikacja jest bezpieczna.Czy mogę wciskać różne Diody LED na jednej Płycie?

Tak, możesz używać dowolnych Diód LED Carbolight by PIXLUM. Wszystko, co musisz zrobić, to wziąć pod uwagę ogólną wydajność zastosowanych zasilaczy.Jaka jest maksymalna ilość Diód LED, które mogę wcisnąć w Płytę?

To zależy od zastosowanego zasilacza. Diody zużywają od 0,12 do 0,21 wata. Tak więc przy transformatorze o mocy 70 W, przy założeniu średnio 0,16 W, można podłączyć ponad 400 Diód LED, aby osiągnąć limit mocy.Jak mogę dowiedzieć się na jaki kolor świecą Diody LED bez umieszczenia ich w Płycie?

Kolory Diód LED są opisane na opakowaniach: złoty, żółty, zielony, różowy, czerwony, niebieski. 3 stopnie jasności bieli do wyboru pomiędzy: 3000K (biały ciepły) a 6100K (biały zimny).Czy powierzchnie świetlne można ściemniać / rozjaśniać?

Tak. Im więcej Diód LED używasz, tym lepszy będzie efekt.Czy mogę używać powierzchni świetlnych w pomieszczeniach o dużej wilgotności?

Tak, zastosowanie w wilgotnych pomieszczeniach (łazienka, basen itp.) Nie jest problemem, jeśli postępujesz zgodnie z zasadami instalacji elektrycznych.

Pytania

Nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie?

Gwieździste sufity

5a.png

Poczuj magię

Iluminacje ścian

Iluminacje ścian, ścienne oświetlenie dekoracyjne, projektowanie wnętrz, oświetlenie wnętrz, obraz LED

Estetyka wnętrza

Pytania? Skontaktuj się.

Zadzwońlub napisz

Bezpieczne zakupy.

Błyskawiczna dostawa
i korzystne ceny

Fachowy zespół Carbolight by PIXLUM służy pomocą w doborze powierzchni świetlnych, które spełnią Państwa najbardziej wyrafinowane gusta. Pomożemy Państwu zrealizować koncepcję oświetlenia, zapewniamy kompleksową pomoc oraz wparcie techniczne, a także zaproponujemy innowacyjne rozwiązania. Potrafimy spełnić najbardziej wyszukane wymogi projektowe, bazując na naszym doświadczeniu. Carbolight by PIXLUM specjalizuje się w dostarczaniu powierzchni świetlnych dopasowanych do indywidualnych Państwa potrzeb.

​1. Carboline Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Wiślinie przy ulicy Słonecznej 29 przysługują wszelkie prawa do niniejszej strony internetowej www.carbolight.pl, w tym jej struktury oraz jej
   projektu graficznego oraz prawa autorskie w odniesieniu do elementów umieszczonych na Stronie Internetowej www.carbolight.pl, a w szczególności zawartych na niej zdjęć,
   grafik, tekstów, znaków towarowych i innych elementów graficznych.

2. Z uwagi na ciągłe doskonalenie produktów przedstawione na niniejszej stronie internetowej www.carbolight.pl informacje mogą ulec zmianie.

3. Prezentowane zdjęcia i grafiki mają charakter poglądowy. Ze względu na technikę wyświetlania oraz warunki wykonywania zdjęć i grafik rzeczywisty wygląd produktów, w tym ich
    funkcjonalność, prezentacja, kolor oraz wygląd, może różnić się od prezentowanego na stronie www.carbolight.pl.

4. Carboline Polska Sp. z o.o. zajmuje się sprzedażą produktów i zestawów marki Carbolight by PIXLUM do samodzielnego montażu i konstrukcji powierzchni świetlnych.

5. Prezentacja produktów na stronie internetowej nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

6. Prezentowane na stronie internetowej www.carbolight.pl ceny są cenami katalogowymi brutto.

7. Zdjęcia i grafiki produktów mają charakter poglądowy, stąd rzeczywisty wygląd produktów może różnić się od prezentowanego na zdjęciach.

8. Kolory na zdjęciach i grafikach mogą odbiegać od rzeczywistych kolorów produktów.

9. Rzeczywiste wymiary produktów mogą różnić się od podanych na stronie www.carbolight.pl
    Carbolight by PIXLUM zastrzega sobie prawo do zmiany niektórych parametrów technicznych produktów, a także ich wyglądu.

10. Carboline Polska Sp. z o.o. nie gwarantuje, że publikowane w materiałach Carbolight by PIXLUM dane techniczne nie zawierają braków lub błędów.

11. Aranżacje wnętrz przedstawione na stronie, a także niektóre elementy aranżacji nie stanowią oferty handlowej Carbolight by PIXLUM.

Carbolight by PIXLUM - Designerskie oświetlenie wnętrz: Gwieździste sufity - gwieździste niebo. Iluminacje ścian - iluminowana fototapeta. Diody LED. Nowoczesne podejście do oświetlenia.

by

Carbolight by PIXLUM - Designerskie oświetlenie wnętrz: Gwieździste sufity - gwieździste niebo. Iluminacje ścian - iluminowana fototapeta. Diody LED. Nowoczesne podejście do oświetlenia.

Nowoczesne podejście do oświetlenia

bottom of page